Det är upp till varje squaredansare att avgöra om du vill ha förbundets tidning Square-Info eller inte - läs mer nedan!

 

SAASDC (Squaredansförbundet) har bytt sätt för att distribuera SquareInfo. Tidigare så skickade de en bunt tidningar till klubben och vi hämtade en tidning i kurslokalen i samband med en kurs. Nytt från 2009 är att SAASDC skickar hem tidningen direkt till varje medlem (gäller endast de medlemmar som dansar Squaredance). Om du är medlem i flera squaredansklubbar eller om ni är flera i hushållet som är medlemmar så kan det tyckas onödigt med flera nummer av samma tidning. För att komma till rätta med det så har jag lagt till ytterligare ett fält på medlemsprofilen på klubbens hemsida.För att klubbens styrelse ska veta vilka som vill ha resp. inte vill ha SquareInfo hemskickad så kan ni själva anmäla det via ett nytt fält på medlemsprofilen.Gör så här:

 

1. Logga in på medlemssidan på www.crazyflutters.com
2. Klicka på 'Min profil' som finns under menyn Medlemssidan
3. Peka på kanppen 'Ändra' och välj sedan 'Uppdatera din profil'
4. Klicka på fliken 'Extra info'
5. Vid frågan 'SquareInfo:' klickar du på Ja eller Nej beroende på om du vill ha SqaureInfo eller inte.
6. Klicka på 'Uppdatera' för att spara ditt val.

 

När du ändå är inne på din profil så kolla gärna av att övriga uppgifter är aktuella. Kanske ladda upp en bild på dej själv (avatar) så vi vet hur du ser ut.

 

Webb-Lasse

 

På gång

torsdag 24 september
18:30 - 21:30
Kurser enl. schema
lördag 26 september
14:00 - 17:00
ÖPPEN LINE - Afternoon Tea med Dj: Urban Danielsson.
söndag 27 september
14:00 - 19:30
Kurser enl. schema
torsdag 1 oktober
18:30 - 21:30
Kurser enl. schema
söndag 4 oktober
14:00 - 19:30
Kurser enl. schema
torsdag 8 oktober
18:30 - 21:30
Kurser enl. schema
söndag 11 oktober
14:00 - 19:30
Kurser enl. schema
torsdag 15 oktober
18:30 - 21:30
Kurser enl. schema
fredag 16 oktober
19:00 - 22:00
ÖPPEN LINE - Fredagsmys med Dj: Urban Danielsson.
söndag 18 oktober
14:00 - 19:30
Kurser enl. schema

Gästbok

Marie Andre
Wenngarn
Jag o Susanne från Väsby vill bara tacka för härliga tisdagskvällar med linedance på Wenngarn. Det har varit superskoj o fint väder (även att det regnade en liten stund innan starten 30/6). Så bra arrangerat.....
onsdag, 26 augusti 2020
Urban Danielsson
Wenngarn 2020
Ni har väl kikat in på alla de videos från "Hela Norden dansar Line Dance på Wenngarn! Härliga tisdagskvällar!
torsdag, 02 juli 2020
Carina Boström
dans
halloj Här hemma dansar jag o Annika H för fullt på hennes lunch. 2 danser är klara dom andra 2 improver funkar stegen men inte till musiken då man inte har nån som hojtar restart o tag ?? . ha det så gott alla o håll er på avstånd. kram Carina
fredag, 03 april 2020